Możesz wygrać z zaskórnikami

Zaskórniki to częsty problem estetyczny, który sprawia, że skóra nie ma jednolitej struktury i widać na niej ciemniejsze kropki. Walka z zaskórnikami to zmiana podejścia do pielęgnacji, tak aby nie popełniać ciągle tych samych błędów. Dowiedz się jak podejść do tego tematu i raz na zawsze pozbyć się zaskórników.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to inaczej zmiany skórne, które nie mają zapalnego charakteru i powstają jako efekt zablokowanych porów. Wyglądają jak małe otwory w skórze, w których gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, a z czasem tworzą ciemne grudki czyli zaskórniki. Najczęściej można je zaobserwować w strefie nosa, ale także czoła i brody. Główna przyczyna ich powstawania to produkowanie zbyt dużej ilości se bum, który nie jest właściwie usuwana. Martwy naskórek na naszej twarzy, a także łój, zatykają kanaliki wyprowadzające sebum na zewnątrz skóry, a w ten sposób stają się niedrożne. W ten sposób powstaje masa złożona z łoju i warstwy rogowej, a za sekcie powstają wągry. Najczęściej mówi się o zaskórnikach w przypadku zaburzeń hormonalnych, ale duże znaczenie mają również szkodliwe czynniki zewnętrzne i ogólny styl życia, a także dieta. Jeśli twoja pielęgnacja nie uwzględnia dokładnego oczyszczenia, jesteś bardziej narażona na powstawanie zaskórników.

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników?

W tym wypadku nie nastawiaj się na bardzo szybkie efekty, bo czasami potrzeba czasu i dokładności, aby pozbyć się kłopotliwych zaskórników. Twoja rutyna pielęgnacyjna musi zawsze wyglądać tak samo i być bardzo dokładna. Pamiętaj o tym, aby zawsze rano i wieczorem dokładnie oczyszczać skórę, bo jeśli nie będziesz tego robić, to sebum, martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia, będą powodować powstawanie zaskórników. Jeśli chodzi o zwykłe, domowe sposoby, to popularny patent na zaskórniki to zrobienie parówki. Jeśli możesz to unikaj samodzielnego usuwania zaskórników, bo możesz roznosić bakterii po całej twarzy. Lepiej jest wybrać się do salonu kosmetycznego i zdecydować się na specjalne zabiegi. Znane zabiegi to peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Poza tym kosmetolog oceni przyczyny powstawania zaskórników i zaproponuje odpowiednie kosmetyki. Twoje zadanie to oczyszczanie skóry na przykład za pomocą płynów micelarnych, a być może i kwasów ze wskazania kosmetologa. Płyn micelarny jest delikatny, a skuteczny, bo usuwa zarówno zanieczyszczenia typu sebum, jak i makijaż. Nie podrażnia skóry i jednocześnie ją tonizuje.

Te kosmetyki pomogą Ci w walce z zaskórnikami

Główne zadanie w walce z zaskórnikami to profilaktyka ich powstawania. Aby nie mieć zaskórników, należy bardzo dokładnie i delikatnie oczyszczać skórę, aby nie dochodziło do zatykania kanalików w skórze. Wysuszające żele do twarzy to w tym wypadku złe rozwiązanie, natomiast delikatne płyny micelarne z dodatkiem składników aktywnych to dobry wybór. Technologia miceli pozwala rozpuszczać zabrudzenia tłuszczowe, jak i te pochodzące z makijażu. Te płyny nie podrażniają twarzy i są dla niej delikatne, a oczyszczanie jest skuteczne. Cera z zaskórnikami potrzebuje także nawilżenia, ale i ciągłego wzmacniania bariery ochronnej, a także regulowania pracy gruczołów łojowych. Ceramidy będą idealne do wzmacniania bariery ochronnej skóry, a z kolei kwas hialuronowy dobrze nawilży skórę.

Udostępnij ten artykuł
Skopiuj URL
Prev Post

Co to jest mikrobiom skóry i jak o niego zadbać?

Next Post

Ważna, a wciąż niedoceniana termoochrona włosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next