Producenci Suplementów Diety – komu zaufać?

Częsty problem pojawia się, gdy już znajdziemy interesujący nas suplement czy odżywkę i nie wiemy jakiego producenta wybrać. Na rynku suplementów diety każdego dnia powstają nowe marki, a reklama atakuje nas z każdej strony, ponadto producenci częsta opłacają influencerów oraz wpływowe osoby, aby zwiększyć swoje zaufanie i rozpoznawalność marki. Powszechnie prowadzą marketing szeptany na forach dyskusyjnych, a nader często wykupują pozytywne opinie.

Są to zabiegi stricte marketingowe, które niestety nie przekładają się na jakość oferowanych przez nich produktów. W tym artykule opiszemy kilka godnych zaufania producentów i powiemy Ci w jaki sposób sprawdzać czy dana marka faktycznie posiada dobrej jakości produkt.

Producenci Suplementów

Jak sprawdzić producenta?

Godni zaufania producenci suplementów diety istnieją na rynku nie od dziś, więc w łatwy sposób możemy zweryfikować od kiedy firma istnieje i kiedy zaczęła wdrażać na rynek swoje pierwsze produkty.

Kolejnym czynnikiem który możemy w łatwy sposób sprawdzić jest dostępność produktów danego producenta w znanych sklepach z odżywkami i suplementami diety. Jeżeli produkt będzie występował u większości tych sklepów to mamy spore prawdopodobieństwo, że produkty są wysokiej jakości.

Warto odwiedzić również oficjalną stronę internetową producenta i sprawdzić czy czy ich suplementy zostały przebadane i certyfikowane. Większość producentów zamieszcza na swojej stronie wszystkie badania, zatem możemy zweryfikować czy faktycznie ich produkty zostały sprawdzone przez niezależne laboratoria.

Dość istotną rzeczą jest również sprawdzenie opinii o danym produkcie, który nas interesuje w kontekście danego producenta. Na wielu portalach takich jak choćby rodzime allegro czy ceneo możemy sprawdzić zweryfikowane opinie konsumentów, którzy zakupili i stosowali dany produkt. Są one o tyle lepsze od tych znalezionych na forach, że mamy pewność iż dana osoba stosowała interesujący nas produkt, a nie jest opłacona przez koncern.

Zweryfikowani Producenci Suplementów Diety

Na potrzeby powyższego artykułu postanowiliśmy sprawdzić kilku producentów i zweryfikować jakość ich produktów, a także przejrzeć opinie konsumentów. Poniżej przedstawiamy listę polecanych i zweryfikowanych producentów:

Solgar
Solgar

Solgar to producent naturalnych suplementów diety i ziół, który swoją działalność rozpoczął w 1947r. Produkty marki Solgar wytwarzane są od ponad 70 lat i rozpoznawalne na całym świecie, a producent prowadzi sprzedaż swoich produktów do ponad 50 państw Świata! W polsce produkty Solgar znajdziemy w najlepszych aptekach i sklepach z suplementami diety, a wszystkie zweryfikowane opinie znajdujące się na wyżej wymienionych portalach aukcyjnych w ponad 99% są pozytywne. Dodatkowym atutem jest fakt, że Solgar na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieszcza badania wszystkich suplementów diety, dodatkowo posiada liczne certyfikaty jakości i nagrody za wyprodukowane suplementy diety. Największe uznanie w Polsce zyskały produkty takie jak: Włosy Skóra Paznokcie, Witaminy Prenatalne, Witamina D3, Female Multiple, Omega-3, B-Kompleks oraz rozpoznawalna 7-ka (NO. 7)

NOW Foods
NOW Foods

Now Foods to również producent naturalnych suplementów diety oraz ziół. Na rynku istnieje nieprzerwanie od 50 lat, uzyskując przez te lata ponad 100 nagród za poszczególne suplementy. Posiada certyfikaty NON GMO, 100% Organic, GMP i inne. Na stronie internetowej producenta znajdziemy badania poszczególnych suplementów, wyżej wymienione certyfikaty, a także zweryfikowane opinie konsumentów. Now Foods podobnie jak Solgar rozpoznawalny jest w ponad 50 krajach świata, a w Polsce cieszy się ogromną popularnością ze względu na wysoką jakość produktów i stosunkowo niskie ceny. Do najbardziej popularnych produktów należą między innymi ADAM, EVE, SPECIAL TWO, SUPER ENZYMES, ASHWAGANDHA oraz PROBIOTIC-10.

Swanson Health Products
Swanson Health Products

Swanson to firma która została założona w 1969 roku, jako wynik marzeń jednego człowieka o obdarowaniu całego świata dobrym zdrowiem. Od 50 lat produkty marki Swanson cieszą się ogromną popularnością i świetnymi opiniami na całym świecie. Swanson nie dba o otoczkę marketingową swoich produktów, dzięki czemu może zaoferować naturalne produkty w najniższych cenach na rynku! Posiadają certyfikaty i badania z najbardziej restrykcyjnych laboratoriów w USA. W Polsce Swanson cieszy się większą popularnością niż Solgar czy Now Foods co również przemawia na korzyść tej marki. Cały asortyment Swansona obejmuje na dzień dzisiejszy ponad 300 produktów!

Olimp Sport Nutrition
Olimp Sport Nutrition

Olimp Sport Nutrition to nasz rodzimy producent suplementów diety, który swoją przygodę w branży zaczał w 1990 roku. Firma farmaceutyczna Olimp produkująca leki, wyroby medyczne, suplementy diety i odżywki dla sportowców, posiada certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice – Dobra Praktyka Wytwarzania). A ich suplementy diety są najbardziej rozpoznawalnymi na rynku Polskim oraz w Europie. Wszystkie produkty marki Olimp przechodzą podwójne testy laboratoryjne co również świadczy o najwyższej jakości. Jako jedyny w Polsce producent suplementów diety posiada swój własny ośrodek badawczo rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. W ostatnich 10 latach Olimp zainwestował w badania i rozwój nad nowymi technologiami ponad 300 milionów złotych!